Rok se sešel s rokem a je tu ...

Domů Tobi Training

Na 16. Tour de Tirol jsme nakonec vyrazili letos jen v 8, ale obsadili jsme všechny 3 hlavní závody. V pátek v podvečer běželi celou desítku Anička, Erik, Fanda a Jáchym. Já s Ondrou a Vaškem jsme si dali rozvcičku před nedělním Pölven Trailem, a běželi jsme Team Run na jeden okruh Söller Zehner, tj. 3,3 km. Martina se postavila na start sobotního Kaiser maratonu. V neděli jsem já a Vašek běželi Pölven Trail. Ze Söllu jsme si letos odvezli 2 bedny.

Anička

V sobotu jsme se probudili do krásného podzimního rána, takže Martina se mohla těšit při Kaiser maratonu na krásné výhledy. Nejprve jsme jí podpořili při průběhu Söllem na 8. kilomteru. Pak jsme hned vyrazili na lanovku, abychom obsadili výhodné místoo v horské hospodě Tanzbodenalm, který leží na 25. kilometru a po terase almu probíhají závodníci. Výhledy i jídlo byly parádní. I jako fanoušci jsme obstáli na "1", když jsme v Tanzbodenu dělali nejvetší kotel. Martina proběhla naší mexickou vlnou a celá hospoda se bavila. Pak hned na lanovků, dolů do údolí, do auta, do Söllu, na lanovk, nahoru na Hexenwasser (35. km). Martinu jsme stihli jen tak-tak, ale stále měla úsměv na rtech. Další zastávka v "bergalmu", kafe štrůdl a podobné laskominy, a rychle zase do lanovky a vzhůru na vrchol Hohe Salve do cíle Kaiser maratonu vyhlížet Martinu.

Opět jsme udělali kotel pár set metrů před cílem. Pak cíl. Martina sice nepřekonala svůj loňský výkon, ale dostala se v dobré náladě do cíle za 6:50 a to se počítá.

... a zase dolů lanovkou a na večeři ...

Foto (zleva doprava): Martina probíhá kotlem fanoušků v Tanzbodenalmu, Martina v cíli na vrcholu Hohe Salve

Martina a kotel na Tanzbodenalmu
Martina v cíli

V neděli ráno je sice zataženo, ale není zima. V noci pršelo, a tak se dá očekávat, že Pölven Trail bude místy blátivý.

Na start se postavíme nakonec jen já a Vašek; na Ondru si vyšlápnul nějaký bacil. Tak jdeme na to. Pro Vaška to byl letos druhý trailový závod, oba obdobných paraetrů, i když Pölven je o trochu běžitelnější, než Ještěd SkyRace; technických úseků není tak moc, jako na Ještědu.

Já jsem to pral, co to šlo; byl to můj vrchol dlouhé sezóny a chtěl jsem si udělat osobák a dobře se umístit v kategorii M50. Vyšlo to. Vašek si to taky pěkně "prásknul", v cíli jsme vypadali oba podobně (blbě), ale byl ze závodu nadšený. Zatím jsem ho sice zaříznul, ale tuším, že si to se mnou brzy vypořádá ...

Vašek doběhl v čase 2:41:44 na 3. místě v M do 20 let. Já jsem doběhl za 2:27:59 na 4. místě v M50.

Foto (zleva doprava): s Vaškem pár minut před startem (Vašek má fakt drsnej pohled), Vašek letí cílem, já na 10. km (pro znalce: "Moc nečum a pojď nahoru!")

Borcí před startem
Vašek  v cíli
Tomáš Pölven

Letošní TDT jsme si fakt užili, a to i díky skvělému počasí. I ubytování jsme měli skvělé, nedaleko startu a cíle - hotel Franzlhof.

Poprvé letos jsme byli na všech vyhlášeních, kde byla skvělá atmosféra.

Troufnu si tvrdit, že jsme v Söllu nechali kvalitní stopu. Kromě nás ještě v Söllu zazářili Češi Tomáš Hudec, který byl celkově druhý v celém Tour de Tirol (za vítězem Thomasem Rochem, Britem žijícím v Rakousku) a Nora Havlínová, která vyhrála v ženách Pölven Trail.

Foto (zleva do prava): Fanda na bedně (2. místo v kategorii na Söller Zehner), krásné letošní medaile, Vašek na bedně (3. místo v kategorii Pölven Trail)